pl en nl de

Na skróty

VPU Polska Sp. z o.o.

ul. Bolesława Chrobrego 30/14
41-902 Bytom

Tel: 32/307 88 85
Tel: 515 051 909
info@vpupolska.pl
NIP 7492072657
REGON 160347136
KRS 0000363394

facebook
youtube

VPU

FAQ
1. Jakie dokumenty są mi potrzebne?
W celu podpisania umowy oraz wyjazdu do pracy wystarczy posiadać ważny dowód osobisty lub paszport. Osoby, które pracowały wcześniej w Holandii powinny posiadać również nr SOFI (BSN). Natomiast wyjeżdżając do Holandii najlepiej mieć ze sobą kopię podpisanej z nami umowy.
2. Czy muszę znać język obcy lub posiadać dodatkowe kwalifikacje?
Nie. Nie wymagamy znajomości języków obcych ani doświadczenia przy podobnej pracy. Na miejscu są polskojęzyczni koordynatorzy, a każdy pracownik jest doszkalany przed rozpoczęciem samodzielnej pracy. Osoby posiadające prawo jazdy, chcące pełnić dodatkowo funkcję kierowcy otrzymają gratyfikację pieniężną w wysokości 15 euro tygodniowo.
3. Co to jest nr SOFI? Co jeśli go nie posiadam?
Numer SOFI (BSN) to odpowiednik polskiego nr NIP, który nadawany jest pracownikom bezpośrednio po rozpoczęciu pracy na terenie Holandii (czas oczekiwania do 3 tygodni).
4. Jakie są warunki mieszkaniowe?
Oferujemy zakwaterowanie w standardowych mieszkaniach w blokach, gdzie znajdują się 2 – 3 pokoje dwuosobowe, a także salon, kuchnia i łazienka do użytku wspólnego dla wszystkich lokatorów. W hotelach pracowniczych, w których również pokoje są dwuosobowe wyposażone w łazienkę i aneks kuchenny. Wszystkie pokoje posiadają dostęp do wifi.
5. Czy będziemy mieli ubezpieczenie?
Tak. Jednym z ponoszonych kosztów jest ubezpieczenie zdrowotne obowiązujące na terenie Holandii.
6. Jakie są koszty zakwaterowania, dojazdów do pracy itd.?
Koszt zakwaterowania to 80 - 90 euro tygodniowo
Dojazdy do i z pracy – 15 euro tygodniowo
Ubezpieczenie – 22,12 euro tygodniowo
Internet – 5 euro tygodniowo
7. Konto bankowe – lepiej polskie czy holenderskie?
Najlepiej jest na początku podać numer polskiego rachunku bankowego, natomiast po rozpoczęciu pracy w Holandii założyć sobie konto holenderskie. Należy pamiętać, aby polskie konto było rachunkiem walutowym oraz posiadać do niego kartę płatniczą.
8. Umowa będzie polska czy holenderska?
Najpierw podpisuje się umowę pośrednictwa pracy w języku polskim, następnie po przyjeździe do Holandii podpisywany jest kontrakt zawierający te same warunki.
9. Co z wyżywieniem?
Wyżywienie jest indywidualną kwestią każdego pracownika, pracodawca nie zapewnia posiłków.
10. Kiedy dostaniemy pierwszą wypłatę?
Pierwsza tygodniówka wypłacana jest w trzecim tygodniu pracy. W drugim tygodniu istnieje możliwość otrzymania zaliczki w wysokości około 50 euro.
11. Ile zabrać ze sobą pieniędzy?
Należy zabezpieczyć się finansowo najlepiej na pierwsze dwa tygodnie pobytu, ale ciężko jest jednoznacznie określić kwotę, zależnie od indywidualnych potrzeb może to być od kilkunastu do kilkudziesięciu euro na osobę tygodniowo. Mieszkania wyposażone są w lodówki, więc równie dobrze można zabrać z Polski większą ilość produktów spożywczych.
12. Czy istnieje możliwość wzięcia urlopu? Jeśli tak, to kiedy?
Tak. W przypadku umowy podpisanej na 24 tygodnie pracownikowi przysługują dwa tygodnie urlopu do wykorzystania najczęściej w połowie kontraktu, czyli po 12 tygodniach.
13. Wyjazd – kiedy, skąd i za ile.
Współpracujący z nami przewoźnik oferuje wyjazdy z terenu całego kraju. Szczegóły dotyczące wyjazdu, tj. termin i miejsce, uzgadniane są w momencie podpisywania umowy. Koszt przejazdu busem do Holandii to około 300 zł, zależnie od lokalizacji. Koszt ten pokrywa pracownik.
14. Co należy zabrać ze sobą?
Ze względów higienicznych pracodawca nie zapewnia przedmiotów użytku osobistego, dlatego prosimy zaopatrzyć się w sprzęty kuchenne (naczynia, sztućce itp.), kołdrę lub koc, poduszkę, pościel. Natomiast jeżeli chodzi o odzież roboczą, nie obowiązują sztywne wytyczne względem ubrania, mogą być to np. dresy. Jedynym wymogiem są buty robocze wyposażone w stalowe zabezpieczenie palców (podstawowe obuwie BHP), dla osób nie posiadających istnieje możliwość nabycia na miejscu (koszt 45 euro).
15. Czy w pobliżu miejsca zakwaterowania są sklepy?
Tak. W okolicy znajdują się sklepy spożywczo-przemysłowe.

Copyright © 2013 VPU Polska Sp. z o.o.